Gooo.to İle Kendi Link Sayfanızı Oluşturun

Genel Manşet Tanıtım

Hem uzun web adreslerini kısaltmak hem de kendi link sayfanızı oluşturmak için ücretsiz olarak Gooo.to servisini kullanabilirsiniz.

Webde mesajlaşırken, paylaşım yaparken, ya da sosyal medya profilinizi oluştururken uzun adresler can sıkıcı olabiliyor. Bu sorunun üstesinden gelmek için gooo.to gibi URL kısaltma servisleri çok faydalı oluyor. Hem linkler daha kısa ve akılda kalıcı oluyor, hem de kısıtlı alanlarda paylaşım yaparken fazla karakter kullanmanın önüne geçiyor.

Gooo.to’da ücretsiz üyelik girişi yaptıktan sonra ürettiğiniz linkleri özelleştirmeniz de mümkün. Böylece çok uzun bir linki kısaltabildiğiniz gibi sizin belirlediğiniz bir kelimeyi seçip akılda kalıcı olmasını da sağlayabilirsiniz.

Örneğim bu sitemizde yer alan https://okulakademi.com/2020/11/22/8-sinif-turkce-bep-1-donem-1-sinav-sorulari-2020-2021/ yazısını kısaltıp şu şekilde güncelleyebiliyoruz: gooo.to/8trk-bep Böylece 8trk-bep gibi akılda kalıcı ve kısa bir isim seçmiş oluyoruz. Böyle kısa linkleri sadece yazılı olarak değil sözlü bir şekilde bile paylaşmak hiç zor olmayacaktır.

Link Hub

Gooo.to’nun tek hizmeti URL kısaltmak değil. Çok kullanışlı bir başka özelliği daha var. Link Hub ismi verilen bu özellik sayesinde üye olan herkes kendine mahsus, herkesin erişebildiği bir profil sayfasına sahip oluyor. Ürettiğiniz linklerden dilediklerinizi bu profil sayfasına ekleyip tasarımını da Gooo.to’nun sunduğu seçeneklerle ayarlayabiliyorsunuz. Böylece örneğin https://gooo.to/hasan gibi bir profil sayfanız oluyor. Instagram gibi profil sayfasında sadece tek bir linke izin veren sitelerde Gooo.to profil sayfanızı paylaştığınızda ziyaretçileriniz sizin için önemli olan bütün linklere ulaşabiliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir